Ez a könyv nem egy egyszerű nevelési tanácsgyűjtemény szeretne lenni, de még csak nem is a szerző tapasztalatainak anekdotikus gyűjteménye. Sok olyan könyv van, ami eseteket mesél el és kommentál több-kevesebb hozzáértéssel. Természetesen ezek a könyvek segíthetnek, különösen, ha sokat olvasunk belőlük, és mindegyikből fel tudunk használni két-három alapgondolatot. De ennek a könyvnek nem ez a szándéka.
A könyv minden fejezete egymással összhangban álló pedagógiai gondolatot tartalmaz, amit érdemes társaságban átbeszélni, megvitatni, elmélyíteni. Fontos azonban, hogy kövessük a könyv felépítését és ne feledjük, hogy sok gondolatot, melyek a különböző bekezdésekben előfordulnak, csak a könyv teljességének ismeretében lehet megérteni. Sokszor azonnal recepteket akarunk, anélkül, hogy az alapokat megismernénk, ezért nem eredményesek a módszerek. Ez a könyv inkább egyszerű kézikönyv minden keresztény nevelő számára, akik világos és helytálló elképzeléseket szeretnének alkotni a kamaszokkal való foglalkozás kihívásairól és körülményeiről, valamint szeretnék megismerni azokat az alapokat, amin a kamaszokkal való munkának nyugodnia kellene. A könyv tartalma jól használható olyan keresztény nevelők összejövetelein, ahol szervezett módon megbeszélnek néhány pontot. Ez a könyv azokat a tapasztalatokat tartalmazza, amiket a saját családunkban éltünk és tapasztaltunk meg, és ami aztán spontán módon beépült életünkbe és munkánkba (immár több mint 28 éve), mely napjaink egy olyan intézményének alapja, ami – többek között – azoknak a teljeskörű nevelésével és evangelizációjával foglalkozik, akik Szent II. János Pál szavaival (Dives in misericordia n.13) az Egyház és a világ reménységei a szeretet civilizációjának a felépítésében.”
Kamasz fiatalok: Hogyan bánunk velük? Ez a könyv nem egy egyszerű nevelési tanácsgyűjtemény szeretne lenni, de még csak nem is a szerző tapasztalatainak anekdotikus gyűjteménye. Sok olyan könyv van, ami eseteket mesél el és kommentál több-kevesebb hozzáértéssel. Természetesen ezek a könyvek segíthetnek, különösen, ha sokat olvasunk belőlük, és mindegyikből fel tudunk használni két-három alapgondolatot. De ennek a könyvnek nem ez a szándéka.
A könyv minden fejezete egymással összhangban álló pedagógiai gondolatot tartalmaz, amit érdemes társaságban átbeszélni, megvitatni, elmélyíteni. Fontos azonban, hogy kövessük a könyv felépítését és ne feledjük, hogy sok gondolatot, melyek a különböző bekezdésekben előfordulnak, csak a könyv teljességének ismeretében lehet megérteni. Sokszor azonnal recepteket akarunk, anélkül, hogy az alapokat megismernénk, ezért nem eredményesek a módszerek. Ez a könyv inkább egyszerű kézikönyv minden keresztény nevelő számára, akik világos és helytálló elképzeléseket szeretnének alkotni a kamaszokkal való foglalkozás kihívásairól és körülményeiről, valamint szeretnék megismerni azokat az alapokat, amin a kamaszokkal való munkának nyugodnia kellene. A könyv tartalma jól használható olyan keresztény nevelők összejövetelein, ahol szervezett módon megbeszélnek néhány pontot. Ez a könyv azokat a tapasztalatokat tartalmazza, amiket a saját családunkban éltünk és tapasztaltunk meg, és ami aztán spontán módon beépült életünkbe és munkánkba (immár több mint 28 éve), mely napjaink egy olyan intézményének alapja, ami – többek között – azoknak a teljeskörű nevelésével és evangelizációjával foglalkozik, akik Szent II. János Pál szavaival (Dives in misericordia n.13) az Egyház és a világ reménységei a szeretet civilizációjának a felépítésében.” 12514 2682 HUF Missio Christi Alapítvány | ![]() |